
Az óvodás korú gyerekek szinte bármivel el tudnak játszani. Sosem értettem korábban, hogy földbe fúrt rönkökkel, fél gumikkal és ehhez hasonló eszközökkel hogyan tudhatnak olyan jól eljátszani, de látszólag nagyon jól elvannak ezekkel. Az óvodai udvari játékok többnyire egyszerű darabok, alacsonyak és biztonságosak, emellett pedig fontos, hogy színesek és vonzóak is legyenek a gyerekek számára.
Ma már különféle EU-s szabványoknak kell, hogy megfeleljenek a játszótéri játékok, ez alól nem lógnak ki azokat az eszközök sem, melyek az óvodákba kerülnek. A mai óvodai udvari játékok között már nem szerepelhetnek akármilyen játékok, a gumi és a farönk már háttérbe szorul a fém és a műanyag játékok javára.
Az óvodai udvari játékoknak ezek az új elemei nem csak a kreativitást és a képzelőerőt erősítik, hanem a zenei érzéket és az egyensúlyérzéket is. Az egyensúlyérzéket fejlesztő játékok közt vannak mondjuk láncoshidak, cikk-cakkos akadálypályák, illetve olyan komplex eszközök is, ahol ezeket kombinálják és kiegészítik, alagutak, kapaszkodók, bordásfalak. Emellett már összetettebb térhálós mászókákat is találunk a piacon drótkötélpályák és játszóvárak mellett. Az óvodai udvari játékok tehát egyre fejlettebbek és különlegesebb játékelemekkel felszereltek.